Obsah nesmí ustoupit designu

Jako designer se držím jednoduché zásady: obsah má vždy přednost. Lidé na web nechodí obdivovat design, přicházejí si něco koupit, vyřešit problém, pobavit se. A s jejich potřebou jim pomůže obsah, nikoliv design. Na UX nemá největší vliv ten, kdo má na vizitce UX designer, ale ten, kdo tvoří obsah.

Říká se, že design bez obsahu je dekorace. Já myslím, že dobrý design je dekorace obsahu, a to v pozitivním slova smyslu. Úkolem designu je podpořit obsah. Nabídnout krásnou a jednoduchou cestu k obsahu, pomoci s obsahem pracovat, akcentovat důležité, potlačit nepodstatné.

Když musíte useknout nadpis nebo perex, protože se nevejde, designer selhal. Pokud vaši návštěvníci chtějí číst dlouhé nadpisy, mají je mít. Stejně tak mají právo na obrovské fotky, srovnávací tabulky produktů s milionem parametrů a žebříčky nejčtenějších článků.

To vše platí s jednou podmínkou: obsah musí doopravdy vycházet z potřeb uživatelů. Ne že si vedení nebo redakce stylem pejska a kočičky na web napatlají podivnou směs “takhle to dělá Guardian”, “mě se to líbí” a “na tohle jsou lidi zvyklí”. Zde mívají tvůrci mezery. Nejsou zvyklí dělat výzkumy, neumí segmentovat cílovky podle potřeb – jestli vůbec nějak.

Stejně jako designer pokorně respektuje obsah, má redaktor s otevřenou myslí vstoupit do designerova chrámu, kde stojí na piedestalu uživatel a jeho potřeby. Využít toho, že designer má výzkumy v malíčku, a naučit se tvořit obsah na míru svým milovaným uživatelům. Ne pro všechny, ne pro sebe, ale pro přesně definovanou personu, kterou zná, jako by s ní chodil každý den na pivo.

Když obsah vzniká divoce, neinformovaně, bez cíle, staví se design oprávněně na zadní a vzniká konflikt. Ve chvíli, kdy je obsah skutečně řešením potřeb uživatelů, se design stává ochotným a šikovným sluhou.

Vyšlo v časopise Marketing a media.