UX je buzzword

Nemám rád definice. A nemám rád diskuse rozebírající vymezení oboru user experience (design) a souvisejících disciplín.

Jestli někde existuje definice oboru UX a co přesně obsahuje, neřeším. Pro moji práci je to naprosto nedůležité. Dělám věci, které klientům pomohou ke spokojenějším zákazníkům. A je mi jedno, jak se má práce nazývá.

UX vůbec nemusí být oborem. UX je buzzword, jehož jediným přínosem je, že se dobře prodává klientům. Jednoduché nálepky prodávají. Stejně jako se lidi naučili, že mají chtít „to SEO“, budou teď chtít „to UX“.

Nálepky nejsou důležité. Podstatné je, jakého cíle chci dosáhnout. Pak zvolím odpovídající nástroje, které mi k tomu pomohou. A je úplně jedno, jestli ty nástroje vytáhnu z šuplíku SEO, UX, nebo TRALALA.

To, co nazýváme UX, je sada metod a technik, které jsme před nějakou dobou nepoužívali. Teď jsme zjistili, že jsou užitečné a že stojí za to je dělat. A to je podstata věci. Komunikuji s uživateli, testuji, prototypuji a iteruji. A neřeším, jestli se to všechno nějak jmenuje a jak říkat člověku, který zrovna danou věc dělá.

Tímto nechci nijak hanět lidi, kteří o UX diskutují. Toho jsem dalek – každý si může svobodně diskutovat, o čem chce. Chtěl jsem vysvětlit, proč se žádné z těchto diskusí neúčastním.

Lidová definice zkratky UX
Lidová definice zkratky UX