Jak Hostelworld o peníze přišel

Nemám rád hotely, vydal jsem se proto nakupovat traveler-friendly nocleh na Hostelworld. Vyberu si hostel, chci si objednat, ale zrada:

Co mám zadat do této roletky?
Co mám zadat do této roletky?

Přemýšlím, až se ze mě kouří. Datum příjezdu jsem poctivě vyplnil, počet nocí taky, jen ta desítka si tam provokativně trůní. Je to počet osob? Já chci přijet sám!

Nakonec se vzdávám, zadám jméno hostelu do Googlu a objednám po telefonu.

Co roletka znamená? Tipněte si! Nevíte-li, odpověď najdete ve zdrojovém kódu stránky, jako já.

Chcete do komentářů napsat „Ty vole, to je přece jasný„? Poslužte si. Odpovím, že stačí pár procent návštěvníků uvažujících jako já a Hostelworld přijde o pár milionů.

Originál zde: http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Hostel-ELF/Prague/5007

8 thoughts on “Jak Hostelworld o peníze přišel

  1. Pokud to skutečně je rok, tak bych to neviděl tak zle jak Adam. Ale je pravda, že kdyby tam místo zkrácené podoby napsali rok v plné délce (2010) tak by to určitě bylo jasnější, jak dokazuje Adamův osobní „user test“.

  2. A kdyby tam bylo „21 May 10“ poznal byste, o co se jedná? Pokud ano, tak zde výrazný problém nevidím, protože v Americe jsou zvyklí na datum naopak. A s těmi miliony, opravdu nevím, nevím.

  3. Úplně v pohodě bez zaváhání jsem poznal, že je to rok. No problem.

  4. Kluci, díky za úspěšné tipy. Tušil jsem, že to pro většinu nebude problém. Ale já se s tím fakt pral deset minut. Vůbec jsem nečekal, že po mně někdo bude chtít rok, když se chci ubytovat pozítří.

    Beru to jako důkaz toho, že i když se něco zdá jako samozřejmost, uživatelův mindset může být někde úplně jinde.

  5. Pokud to skutečně je rok, tak bych to neviděl tak zle jak Adam. Ale je pravda, že kdyby tam místo zkrácené podoby napsali rok v plné délce (2010) tak by to určitě bylo jasnější, jak dokazuje Adamův osobní „user test“.
    +1

Comments are closed.