Pořád se někam cpu. Teď třeba na WUD

Nedávno jsem povídal o testování použitelnosti na WebExpu. Ani jsem nikoho nezval, protože kapacita byla dávno předem naplněna.

A 12. listopadu budu opět k vidění na Světovém dni použitelnosti (WUD). Povídat budu spolu s panem Bláhou o tom, jak jsme testovali návrhy webu Měšec.cz. Srovnáme hlavně testování wireframů a testování grafických návrhů s oční kamerou. Kdy co použít a k čemu vám to bude.

Aby toho nebylo málo, je na programu i představení prvního českého sborníku textů o HCI, kam jsme za DW sepsali textík o použitelnosti a návratnosti investic. Moc se těším na texty ostatních.

Na WUD jsem už byl, ale teprve letos si organizátoři pořídili důstojnou adresu www.wud.cz,  takže o něm konečně mohu napsat a odkázat na něj.

Výhoda je, že účast je zdarma. Takže přijďte, rád vás uvidím.

Nevýhoda je, že účast je zdarma, takže bude možná plno. Přihlašte se včas.

3 thoughts on “Pořád se někam cpu. Teď třeba na WUD

  1. Kdybych si měl před tím, než něco napíšu, pořádně zamést před vlastním prahem a doladit vše, na co jsem kdy sáhl, do 100% použitelného stavu, nenapsal bych do konce života ani řádek. Praxe je vždy o kompromisu mezi ideálem a časovými a finančními možnostmi.

    Já musím svůj čas trávit především vyděláváním peněz. Formulář bych opravil rád, ale vím, jak to u nás chodí, a priorita takového požadavku by byla velmi nízká až nulová.

    Navíc by pak nebylo co kritizovat. A já rád slyším kritiku svých projektů 🙂

  2. Já nemyslím, že bys měl mít vše na sto procent. Ani já zdaleka nemám a nikdy mít nebudu – vím že žijeme v reálném světě termínů, nákladů a priorit. Ale nechat lidi hledat problémy použitelnosti a ve finále jim říct, že samozřejmě neodstraníš ani hrubky, a žes to věděl už na začátku, to se podle mě nedělá.

    Má to několik rozměrů, nejhorší je ten, že pokud získáš špatná data (nepovinné položky), nepozveš správné lidi na test (špatné výsledky) nebo budeš mít vyšší náklady při výběru vhodných uchazečů (cena).

Comments are closed.